Poslední aktualizace: 14-07-2011

MMORPGStar Trek OnlineGuild WarsWorld of WarcraftAionLineage I

TERA: The Exiled Realm of Arborea (Official Site)

Rasy

 • T.E.R.A.: The Exiled Realm of Arborea je akční MMORPG nové generace. Příběh nás zavede do dech beroucího světa spících bohů, plného zeleně, života a skrývajícího nebezpečí. Na svých cestách navštívíte jak skalnaté hory, spalující pouště tak i džungle plné fauny a flóry. Napravujte chyby minulosti a probojujte se bok po boku ostatních ras k lepším zítřkům. Poznejte dramatický příběh a historii světa TERA, jenž kombinuje překrásnou grafiku s pohlcujícími efekty, podmanivým bojovým systémem a propracovanou politikou scénou. Shromážděte spojence a uchopte osud do svých vlastních rukou, veďte kupředu, utvořte gildy, soupeřte o politickou moc a utvářejte pravidla samotného světa. Svět TERA čeká, uchopte svůj osud a změňte budoucnost. Změňte ji teď!! (oficiální text distributora)

TERA_all_characters_main.jpg TERA_e_07.jpg Tera_Screenshot_GDC_TempleofDragon_02.jpg Tera_Screenshot_GDC_ColossalRuins_02.jpg Tera_Screenshot_GDC_SerpentisIsle_02.jpg

 • Skoro to vypadá jako by se trochu opakovala historie, když studio ArenaNet (bývalí programátoři vytvářející pro Blizzard WOWka) začali spolupracovat s NCsoftem (Lineage 2, Aion). Část tvůrců původní Lineage 2 si založila vlastní společnost, Bluehole Studio a vyráží na herní trh s T.E.R.A.: The Exiled Reaml of Arborea. Vše nasvědčuje tomu, že tato hra si opravdu zaslouží hodně pozornosti fandů MMORPG. Hra má být oficiálně spuštěná v roce 2012 a již nyní si jí můžete v rámci předprodeje koupit, například na Xzone CZ. Měsíční poplatky by se měli jak je dnes běžné pohybovat kolem 300,- Kč měsíčně nebo 500,-Kč na 2 měsíce (samozřejmě podle momentálního kurzu USD). Těžko říci jak rychle se podaří rozchodit kradené pirátské verze na free serverech. Lineage 3 je v nedohlednu, že by toto byl nástupce? No to asi ukáže jen čas.

 • Podle zveřejněných informací je opravdu na co se těšit. Například konec automatických targetů - nutnost při útocích používat zaměřovač místo tupého klikání na spell zaručující zásah cíle. Fighteři si asi poprvé budou moci před kouzlem uskočit a vyhnout se mu. Konec procházení postavami, tanci budou moci svým tělem a štítem znemožňovat jako pevná překážka útoku na svého healera. A pro ty co rádi lezou, skákají nebo šplhají do výšek dost vymakaný parkour, který jim umožní dostat se skoro kamkoli jen si umanou :) A je toho mnohem více ...

 • Co se týče technických požadavků hra běží na enginu UT3 (Unreal Engine 3) a i přes úžasnou grafiku tvůrci tvrdí, že myslí i na majitele starších počítačů a každý kdo si pořídil comp v posledních 4 letech jí prý bez problému spustí.

Tera_Screenshot_GDC_Freeholds_02.jpg Tera_Screenshot_GDC_IslandofDawn_03.jpg Tera_Screenshot_GDC_PoraElinu_01.jpg Tera_Screenshot_GDC_Velika_01.jpg Tera_Screenshot_GDC_Velika_03.jpg

 • Pár zajímavostí:
  - na největším světovým setkáním odborníků herního průmyslu GDC 2010 (Game Developers Conference) získala Tera dvě významná ocenění.
  - Beta testeři tvrdí, že se nikdy v minulosti nesetkali s tím, aby vývojáři hry brali jejich připomínky tak vážně jako se děje u Bluehole Studia.
  - za částku investovanou do vývoje hry by jste si koupili stíhačku JAS 39 Gripen (cca 800M Kč) takže Tera nejspíš bude nejdražší hra mezi MMORPG (alespoň v tuto chvíli)
  - I když došlo na euro/amerických serverech k cenzurním zákrokům (např. Elinky dostali místo kalhotek trenýrky) je k dispozici volně stažitelný patch, který všechny zákroky cenzury na Vašem compu odstraní, a vše bude jak má být :D Ať si upravené verze užívají ti, co si zhovadilé zákroky do hry vymysleli :D

MMORPGStar Trek OnlineGuild WarsWorld of WarcraftAionLineage I

Skok na začátek stránky

Videos, Photos, Images, Drawnings etc. Copyright  © Miscellaneous Authors
Copyright © 2008-2019 Wolf