Poslední aktualizace: 10-04-2011

Vzpomínka

Probouzím se ze sna .. cítím chlad. Hlava plná zmatených vzpomínek. Vše jak v mlžném oparu. O království Ascalon, prosperující perle kontinentu Tyria. Maličké Gwen a zákeřném útoku charrského šamana, který uvrhl zem do záhuby a krvavé války.

gw002.jpgO statečných bojovnících, kteří po boku prince Rurika pozvedli meče a odměnou za statečnost jim bylo vyhnanství. Noví přátelé, trpaslík Ogden Stonehealer, asuranský kouzelník Vekk a mnoho dalších.

Shiverpeaks, to jméno připomíná chlad a bolest. Hrdinná válečnice Jora a smutek nad osudem jejího prokletého bratra Svanira. Den kdy havran roznesl kmenům zprávu, že jsem přítelem statečného národa nornů.

Byl to sen? Mlha se zvedá ... mrazivý vítr bodá do tváří skrz probořenou střechou. Co to je za místo? Kolem ruiny prastaré haly kde hrdinové vyprávěli své příběhy. Vše známé i vzdálené. Postava jak z dýmu stvořená hledí na mě z mlhy.

gw003.jpg"Kde to jsem?"

"Rozhlédni se, nepoznáváš tyto zdi? Jsi ... doma."

Ten hlas zní povědomě. "Znám tě?"

"Ano, jsem průvodce Mullenix. Tyria opět potřebuje tvojí oddanost." Pokynul mi ať jdu dál.

Jezírko? Zde? Zvláštní. Vodní hladina přede mnou se třpytí. Och, ano ... Oko severu .. magické místo, věštby a proroctví. Hlava stále bolí, vzpomínky se derou jako bubliny nad hladinu. O statečné Gwen a Ebonových strážcích. Nebezpečné cestě do srdce území charrů a podivném spojenectví s jejich generálem Pyrem Fierceshotem.

V tom slova protrhnou závoj ticha. "Vítej hrdino ... čekám tě již celé věky."

"Kimmes? Jsi to ty? Vypadáš jako duch."

"Možná ... tak trochu. Tvá legenda přetrvala staletí, přišel čas převzít svůj odkaz. Zlo zachvátilo zemi, draci se probudili ... pozvedni svůj meč. Heritage, brnění veteránů ochrání tvé tělo na cestě jenž tě čeká. Tvoji duši ale neochrání ... to může jen tvá víra."

gw001.jpgUkazuji na hromadu kameni po levě ruce. "Vzpomínám si, zde stala socha, symbol přátelství a vedle ni další ... čest, oddanost, udatnost a houževnatost. Příliš těžký úkol pro jedince po mě žádáš."

"Máš strach? Na co čekáš?"

"Na přátele."

"Myslíš, že tě zde naleznou?"

"Ano, zanechaný vzkaz jistě rozluští."


"Ve městě co krále v erbu má, na stezce darebáků obchodník se skrývá.

Máš-li karmu obchod bude, odměny jak žádné druhé.

Amulet barvy ledu do temnoty září, mít ho mohou mladí, staří.

Kdo ho vlastní brzy zví, o místě kde legendy po staletí spí."
 

"Kimmesi slyšíš? Vzdálené vytí rozléhá se nad horami Far Shiverpeaksu ... přátelé již přicházejí."

Skok na začátek stránky

Videos, Photos, Images, Drawnings etc. Copyright  © Miscellaneous Authors
Copyright © 2008-2019 Wolf