Zdroj: NSsoft

Lineage 2RasyVzhled postavMapyAkční (sběratelské) figurky

(GF - platí Lineage 2 Gracia Final)

Ti co hráli Lineage 2 to znají, pokud ale začínáš možná se ti bude hodit pár základních tipů k nastavení hry.

  • Užitečná klávesová zkratka - SHIFT + ALT + levý klik myší na položku v inventáři - přepíše položku do chatu (dobré např. při "shoutování trade")

DŮLEŽITÉ INFO GPL2 - Až do levelu 40 jsou všechny porty zdarma

Výhodou L2 je, že se nemusí instalovat, ale funguje i zkopírovaná "natvrdo". Pokud například hrajete L2 na GameParku a chcete si zkusit test na L2 Freya nemůžete tam jen tak namastit další verzi, protože by Vám to nakoplo tu stávající. Jak na to? Původní L2 si zkopírujete do jiného adresáře a pomocí Ovládacích panelů - Přidat/odebrat program L2 odinstalujete. Verze zkopírovaná jinam tím zůstane nedotčená. Pak stačí nainstalovat jinou verzi a budou Vám fungovat obě dvě. Pokud máte dost místa na disku klidně tento postup můžete opakovat a takto mít současně fungující L2 Chronicle 4, L2 Freya i L2 Hi5 na jednom PC.

Aktivuje se nebo se vypíná klávesovou zkratkou ALT+P. Pokud jej máte detaily aktivované výrazně se Vám zvýší dohled. Rozdíl si můžete prohlednout na následujícím obrázku.

Frame Option Deactivated - Activated

Ve hře jsou k dispozici dvě Chat okna. Systémové hlášky se ve spodním okně dají vypnout. Pak se ti nebudou míchat s běžným chatem - systémové informace budou v horním a chat ve spodním okně. Pozor, pro každou záložku v chatu se to musí nastavit samostatně (malé kladívko vlevo dole). Pokud jste členem klanu a aliance je praktické zapnout si klan a ally chat ve všech oknech.

Nastavení chatu v Lineage 2: Chronicle 4

Nastavení chatu v Lineage 2: Interlude

Ne každý hráč musí být zrovna vzor poctivosti. Nastavení party (PARTY LOOT) se řídí vždy podle nastavení toho kdo partu zakládá. Někdy v tom může být neznalost, ale někdy též úmysl jak Vás ošidit. Pokud se z někým dáte do party ke společnému expení nebo výpravě na RB může Vám uniknout, že existuje několik druhů nastavení. Zjednodušeně - FINDERS KEEPERS (každý za sebe) RANDOM (náhodné dělení dropu) BY TURN (rovnoměrné dělení dropu). Poslední 2 volby navíc jsou se spoilem a bez spoilu.

Pokud partu partu zakládá např. trpaslík (a je to spoil) a má nastaveno na BY TURN INCLUDING SPOIL, bude se drop dělit stejnoměrně mezi celou partu, bez ohledu na to kdo to zvedne ze země a to vč. podílu na spoilu. Pokud by parta byla nastavena jen na BY TURN pak veškerý výdělek ze spoilu jde jen do kapsy spoila, což znamená že je to hamižnej trpek - FUJ. Stačí když najedete myší na korunku u jména označující PARTY LEADERA a hned uvidíte jak to má nastavené (LOOT DIST.)

Nastavení party v Lineage 2: Chronicle 4  Nastavení party v Lineage 2: Chronicle 4
Nastavení party v Lineage 2: Interlude

Od NEWBIE GUILDE budete až do levelu 62 dostávat buffy odpovídající Vaší profesi s efektem na 50 minut. Využijte toho ! :) Ve městech kde není Newbie Guilde bufuje postava ADVENTURERS´ GUILDE (nepleťte se jí s postavami ADVETURE GUILDSMAN, těch je v každém městě víc a buffy nedávají).

buffy01.jpg  buffy02.jpg

Od L2 Interlude fungují ve hře Shadow Weapons. Za splněné přestupové questy dostanete Shadow Item Exchange Coupon příslušné úrovně. Za ten u kteréhokoli velmistra získáte na omezenou dobu zbraň dle Vašeho výběru - staff, blunt, luk, meč jedno ruční i obouruční, dýku ...

Shadow Item Exchange Coupon: D a C-Grade (na GPL2 dostanete za přestup 15 kusů), na začátku můžete od Newbie Guilde získat i několik kuponů na No-Grade zbraně.
pozn.: nepoužité kupony nelze předat jiné postavě

Každá zbraň má životnost stanovenou množstvím many, která se používáním postupně vyčerpává. Po uplynutí lhůty zbraň sama zmizí. Nestane se tak samozřejmě bez předchozího avíza (avíza 10, 5 a 1 minuta), takže si můžete ohlídat aby se Vám nestalo, že uprostřed boje najednou začnete mlátit potvoru holou pěstí - což je ve většině případů celkem závažný problém. Životnost zbraně značně klesá, jestliže s ní zbytečně manipulujete (přehazování mezi rukama a inventářem). Lhůta začíná běžet jakmile vezmete zbraň do ruky. Je tedy možné vzít si třeba 3 zbraně a použít je postupně. Pro mágy je lhůta 90 a pro fighter na 120 minut - nejspíš proto, že mágové expí rychleji. Se SHADOW zbraněmi nelze manipulovat jako s běžnou zbraní - ztratit, enchantovat, krystalizovat, předat jiné postavě ... Lze jí sice uložit do Privat Warehouse, což ale myslím absolutně ztrácí jakýkoli smysl.

Shadow_weapons02.jpg

Shadow_weapons01.jpg

COMMON (obyčejné) itemy mají stejné parametry jako FULL itemy. Mají však omezení co se týče bonusů, enchantovaní, vkládání SA krystalů a i při krystalizaci (křupání) získáte výrazně méně krystalů příslušného Grade. Jsou ovšem ideální pokud chcete např. TOP D zbraň a víte že jí nebudete enchantovat. Další výhoda je výrazná úspora peněz, kterou ocení každý kdo začíná a nemá našťouchaný měšec.

Jako příklad uvedu Full Plate Set (heavy). Aby set získal kompletní bonus musíte mít brnění, helmu a štít, takže rukavice i boty můžete koupit v COMMON verzi. Křupnout na C krystaly se to dá vždycky, že jo. To samé platí o špercích. Proč dávat skoro 1M za set šperků, když TOP C COMMON set Vás vyjde na 100k.

Offline Trading License - o co jde? V Magic Shopu v Giranu si koupíte za 2 200 adena Offline Trading Licenci. Funguje jednorázově jako např. SOE nebo Ress svitek. Nastavíte si prodej / nákup / craft a poté v inventáři na licenci kliknete. V tu chvíli budete odlognuti ze hry, ale Vaše postava ve hře zůstane. Off-line tradera poznáte snadno - má žlutý nick a nad hlavou obláček připomínající Sleep. Na klanovém výpisu je takový trader vidět s Aktiv statusem, stejně jako by prodával AKF. Při Vašem následujícím logu do hry dojde k automatickému shození trade a postava se Vám normálně naloguje na místě kde jste jí zanechali prodávat. Pokud chcete něco déle prodávat-nakupovat už nemusíte nechávat compy spuštěné - celkem dobrá věcička. Nevýhodou ovšem je, že restart nebo pád serveru Vám offline trade shodí.
POZOR! Licenci nelze předat mezi postavama. Musíte si jí dojít zakoupit s tou, která bude offline trader.

offline01.jpg  offline02.jpg

Řada hráčů to nevyužívá, ale spoilové mají aktivní skill Dwarwen Craft Level 1, takže se můžou naučit výrobu některých užitečných receptů level 1 na materiály:
Coarse Bone Powder Recipe: Coarse Bone Powder Recipe: Coarse Bone Powder
Braided Hemp Recipe: Braided Hemp Recipe: Braided Hemp
Cokes Recipe: Cokes Recipe: Cokes
Leather Recipe: Leather Recipe: Leather
Steel Recipe: Steel Recipe: Steel

Lineage 2RasyVzhled postavMapyAkční (sběratelské) figurky

Skok na začátek stránky

Videos, Photos, Images, Drawnings etc. Copyright  © Miscellaneous Authors
Copyright © 2008-2019 Wolf